Jaśmina Wójcik, Jakub Wróblewski

samosprawczość

marzec – maj 2020

skan 3d / animacja / dźwięk

10’10”

„samosprawczość” to intymna opowieść, herstoria sprawstwa. jaśmina wójcik własnym głosem mówi o doświadczeniach swojej rodziny w radzeniu sobie z pandemią w mikroskali.

po podjęciu trudnej decyzji o wyjeździe z mieszkania w dużym mieście, artystka i jej najbliżsi rozpoczynają pełne nowych wyzwań życie w małej miejscowości, w należącym do rodziców domu z ogrodem. wypracowywanie dobrych relacji międzypokoleniowych, otwarcie na świat natury (ogrodnictwo, permakultura, przekształcenie działki rekreacyjnej w użyteczną dla ludzi, a zarazem przyjazną dla środowiska), maksymalne wykorzystanie własnych zasobów – to działania, które na co dzień podejmują artystka i jej rodzina, próbując zbliżyć się do idei samowystarczalności przy jednoczesnym poszanowaniu i wspieraniu istot pozaludzkich.


01.06.2020 – 31.12.2020

Otwarcie: 01.06.2020 / 18:00

Miejsce: http://solidarityandagency.online/

Artyści: Adelina Cimochowicz, Monika Drożyńska, Galeria Komputer, Barbara Gryka, Juliana Höschlová, Magdalena Kosek, Daniel Kotowski, Diana Lelonek i Edka Jarząb, Marta Mariańska, Rita Müller, Arek Pasożyt, Shukhliada & Szkoła Photinus Studio (autorki i autorzy projektu: Yevhenii Arlov, Anna Ivchenko, Max Nykyforiv, Oleksandr Reznikov, Oleksandr Sirous, Igor Sokolov, Yevhenii Svystun, Dmytro Tentiuk, Taira Umarova, Mykhailo Vybodovskyi; kuratorki i kuratorzy projektu: Lera Polianskova, Max Robotov, Ivan Svitlychnyi), Marta Romankiv, Ala Savashevich, Sergey Shabohin, Katya Shadkovska, Jana Shostak, Jaśmina Wójcik i Jakub Wróblewski, Weronika Zalewska, Paweł Żukowski

Kuratorki: Katarzyna Różniak, Eliza Urwanowicz-Rojecka